KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13378295
*
nr 1337 8295
Edvin Ollers
(1888-1959), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1934, Skånelänga. Olja på pannå, 54x66 cm
Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk målare, formgivare och konsthantverkare.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2020
kl 20:55:37
- Konstnär/Designer
Edvin Ollers
Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk målare, formgivare och konsthantverkare.
Läs mer om Edvin Ollers
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edvin ollers olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skånelänga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
*
Edvin Ollers
Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk målare, formgivare och konsthantverkare.
Läs mer om Edvin Ollers
nr 1337 8295
Edvin Ollers
(1888-1959), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1934, Skånelänga. Olja på pannå, 54x66 cm
Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk målare, formgivare och konsthantverkare.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2020 |
- Konstnär/Designer
Edvin Ollers
Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk mÃ¥lare, formgivare och konsthantverkare.Läs mer om Edvin Ollers
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edvin ollers olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skånelänga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49